Sıkça Sorulan Sorular

0-72 ay arasında çocukların beyin gelişiminin yüzde 85'i tamamlanmaktadır. Çocuklarımız algılama ve öğrenme yeteneğini bu dönemde tamamlamaktadır. Çocuk gelişiminde altın dönem olarak adlandırılan bu yaş grubunun; okula başlaması önem taşımaktadır. İleri seviyedeki ülkelerde 36 aylık çocukların okula başlaması yasal zorunluluktur.
Adaptasyon sürecini tamamlayan çocuk, okula aynı saatte gelip gitmesi koşuluyla belli bir düzene alışacak ve evde de aynı saatte uyuyacaktır. Enerjisini okulda atan çocuğun uyku ile ilgili hiçbir sorunu kalmamaktadır.
Gruplarımız en fazla 12-14 arasında çocuktan oluşmaktadır. Grup düzenlemesi yapılırken çocukların arasında en fazla altı ay fark olmaktadır.
Her ayın başında hazırladığımız yemek listesini velimize ulaştırıyoruz. Yemeklerimiz aşçımız tarafından hazırlanmaktadır. Gıda kalitesine son derece önem vermekteyiz. Kurumumuzda katkı maddesi içeren hiçbir gıda ürünü tüketilmemektedir. Kış aylarında taze sıkılmış meyve suları verilmekte, kullanılan süt ve süt ürünleri Sütaş tarafından temin edilmektedir. Çocuk gelişiminde önemli rol oynayan sütü günlük ve şişe olarak yine Sütaş tarafından almaktayız. Sebze ve meyve konusunda da aynı hassasiyeti göstermekteyiz.