Neden Mavi Umut

İyi bir eğitim almak önemlidir. Mükemmel olanı bulmaya çalışmak ise bunun daha ilerisidir. 

MAVİ UMUT EĞİTİM KURUMLARI'NDA amacımız öğrencilerimizi her alanda kendi zirvesine çıkarmak, kendilerini gerçekleştirmelerini sağlamak iyi vatandaş ve dünya insanı olarak yetiştirmektir. .

MAVİ UMUT EĞİTİM KURUMLARI öğrencileri, ulusal ve evrensel değerleri yaşam biçimi olarak özümserler. Öğrencilerimiz, yemek yeme adabından, konuşma üslubuna, akıl yürütme tarzından, sorumluluk duymasına kadar her konuda diğer insanlar arasında fark edilirler.

  • Okulumuzda çift dilli eğitim sunulmaktadır.

Okulumuzda çift dilli eğitim sunulmaktadır. İngilizce programımızda öğrencilerimiz dili kullanmayı ve anadilleri gibi konuşmayı öğrenir. Dersler Türk ve Yabancı öğretmenler rehberliğinde işlenir. Öğrencilerimiz ikinci yabancı dil eğitimine 3. sınıfta İspanyolca veya 2015-2016 eğitim-öğretim döneminde programımıza alacağımız Almanca ile başlar. Dolayısıyla öğrencinin kendi dilinin yanı sıra öğrendiği yabancı dillerde etkin iletişim kurması sağlanır. Okulumuzda kişiye özgü butik eğitim benimsenir. Akademik olarak öğrenciler potansiyellerinin zirvesine çıkar.

  • Okulumuzda her öğrenci özeldir ve özel ilgi görür.

Her öğrencinin özel olduğunu, kendisine ait öğrenme stili olduğunu biliyoruz. Bireye özgü öğrenmeyi destekleyerek farklılaştırılmış eğitim modeli ile öğrencilerimizin tüm eksikliklerini hızla tamamlıyoruz. Okulumuzda her öğrenci özeldir ve özel ilgi görür. 

  •  Bir okulun kalbi öğretmenleridir.

Öğretmenlerimiz isim yapmış ulusal ve uluslararası okullardan mezun olmuş, empati yetenekleri yüksek, deneyimli, paylaşmayı, sürekli öğrenmeyi ve birlikte çalışmayı seven, çocukları iyi tanıyan ve onların ihtiyaçlarını bilen, stres altında dahi en iyi çözümleri üretebilen araştırmacı bireylerdir. Öğretmenlerimiz her öğrencinin yeni bir deneyim olduğunu bilir ve her öğrencisiyle beraber yeni öğrenme serüvenlerine yelken açarlar. 

  •  Her öğrencinin gizli potansiyelini açığa çıkaracak eğitim modelleri kullanılmaktadır.

Okulumuz öğrencilere eşit fırsatlar sunan, bilime, araştırmaya ve keşfe özendiren, her öğrenciyi bir birey olarak kabul eden ve önemseyen, öğrencinin kendini tanımasını ve becerilerinin farkına varmasını sağlayan, düşünce ve hayal gücünü destekleyen, öğrenciye doğru bilgiye ulaşmayı ve kullanmayı öğreten, onları sınavlara olduğu kadar hayata da hazırlamayı hedefleyen güçlü bir eğitim-öğretim programı sunar. Kişiye özel zenginleştirilmiş materyaller, özenle hazırlanmış ve yüksek düzeyde ilgi çekici eğitim programları ve içerikleri ile derslerin daha kolay anlaşılır ve kavranır hale gelmesi sağlanırAkademik başarının yanı sıra, günlük düzenli ve disiplinli sportif, sanatsal ve sosyal etkinliklerle çocukların bedensel, ruhsal ve sosyal gelişimini de önemseyen, gelecek hayatlarında başarılı, sağlıklı, mutlu, özgüven sahibi bir birey olmalarını hedefleyen eğitim anlayışına uygun bir program uyguluyoruz.

  • Derslerden sonra yine okuldayız.

Okul sonrası programımız ile öğrencilerimizi hem akademik yönden destekliyoruz hem de onların sanata, spora, bilime ve kültürel faaliyetlere ilişkin yeteneklerini keşfediyoruz. Bu dalların birçoğu ile tanışık olmalarını sağlıyoruz ve en az bir dalda etkin olmaları konusunda destek oluyoruz. 

  • Öğrencilerimiz ödevlerini okulumuzda öğretmenleri gözetiminde yaparlar, evde aileleriyle kaliteli vakit geçirirler.

İlkokul öğrencilerimizin ödevlerini Okul Sonrası Programımız kapsamında okulda yapmalarını sağlıyoruz. Öğrencimizin eksik olduğu, yapamadığı ve anlamadığı kısımlarda öğretmenlerimiz birebir ders takviyesinde bulunuyor ve öğrencilerimizin eksikliklerini hızla tamamlıyorlar. Dolayısıyla eve daha az ödev taşıyan öğrencilerimiz ev ortamlarında ebeveynleriyle daha fazla zaman geçirebiliyorlar.

  • Ortaokul öğrencilerimize dershanesiz eğitim sunuyoruz.

Okul sonrası etüt ve birebir ders takviyeleri ile öğrencilerimizi genel sınavlara hazırlıyoruz. Bu tarz sınava girecek öğrencilerimiz için okul sonrasında ve cumartesi günleri dershaneye eş değer eğitimler okulumuz tarafından bir butik dershane kalitesinde verilmektedir.

Büyüklük Değerler ile ölçülür.

MAVİ UMUT EĞİTİM KURUMLARI  öğrencileri evrensel değerleri yaşam biçimi olarak özümserler. Öğrencilerimizin yemek yemesinden, konuşmasına; akıl yürütmesinden, sorumluluk duymasına kadar her konuda diğer insanlar arasında fark edilecektir.